Pendent Sprinkler Nedir

Sarkık (bazen “asılı” olarak adlandırılan) bir yangın sprinkleri, tavan üstü borulardan sarkar ve bir dışbükey deflektör kullanarak suyu kubbeli veya konik bir düzende dağıtır. Pendent sprinkler nedir sorusunun cevabıdır. Dekoratif plakaların arkasına gizlenen gizli sarkık sprinklerin aksine, geleneksel bir sarkık yangın fıskiyesinin başı montajdan sonra görünür kalır.

Pendent sprinkler gözle görülür ve tavanda çıkıntı yapar. Her bir yangın sprinklerinin çekirdeğindeki çerçeve, sıvı metalin içi boş bir kalıp içinde soğurken şekil aldığı metal döküm adı verilen bir işlemle üretilir.

Pendent Sprinkler Kurulumu

Sarkık yangın fıskiyeleri borulardan sarkar. Bazen bu borular açığa çıkar, ancak genellikle tavanların arkasına gizlenirler. Çoğu zaman, bu borular, basınçlı su kaynağı içeren ıslak borulu yangın sprinkler sisteminin bir parçasıdır. Tipik olarak, pendent sprinkler başı kurulumdan sonra görünür kalır, ancak bu sprinkler başlıklarından bazıları dekoratif, sıcaklığa duyarlı bir kapak plakasının arkasına gizlenir.

Pendent Sprinkler Özellikleri

Pendent sprinkler özellikleri diğer sprinklerler gibi, çevredeki sıcaklıklar belirtilen sınırları aştığında, ısıya duyarlı bir eleman- cam bir ampul veya “eriyebilir” bir metal bağlantı- bir tapayı serbest bırakarak kırılır veya ayrılır. Bu tıpa düştüğünde, su boşalır ve kubbeli veya koni şeklinde bir su spreyi oluşturmak için dairesel bir saptırıcıyla çarpışır. Esas olarak, sarkaçları diğer sprinkler türlerinden ayıran yön, sprinklerin işaret ettiği yöndür. Bazı kafalar alttaki boşluklara (dik) yönlendirmeden önce suyu yukarı fırlatırken, diğerleri yatay olarak (yan duvar) işaret eder. Ancak sarkık bir fıskiye kafası sadece ters çevrilmiş bir kafa değildir.

 Pendent sprinkler, uygun şekilde takıldığında suyu sprinkler başlığından uzağa yönlendiren dışbükey, neredeyse şemsiye şeklinde bir deflektör içerir. Tersine, dik kafalardaki deflektörler borulara doğru eğilerek, tavana doğru fırlarken suyu yakalar ve yeniden dağıtır. Birinin diğerinin yerine kurulması hem menzili hem de yangınla mücadele kabiliyetini büyük ölçüde azaltarak ciddi yansımalara neden olabilir. Sizde en yakın bilirkişi olan tesisatçınızdan pendent sprinkler sipariş edebilir ve ihtiyacınıza uygun sistemleri kurabilirsiniz. Sağlık için en uygun spinkleri seçmeye özen gösterin.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nurdan FİLİZ
Nurdan FİLİZ
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?