Upright Sprinkler Nedir

Upright sprinkler nedir sorusunun cevabı, iç bükey bir uca suyu yukarı doğru püskürterek kubbe şeklinde bir püskürtme modeli oluşturur. Belirli alanları örtmek ve kafada buz ve döküntülerin toplanmasını önlemek için deflektör yukarı monte ederler. Dik sprinklerler, engellerin kapsama alanını engellediği yerlerde ve donma sıcaklıklarıyla karşılaşan kuru boru sistemlerinde kurulur.

Upright Sprinkler Nerede Kullanılır

Upright sprinkler nerede kullanır çok merak edilen bir sorudur. Dik sprinkler, modern ofis binaları ve şık restoranlar gibi yenilenmiş açık tavan yapılarının yanı sıra genellikle depolarda veya endüstriyel alanlarda kullanılır. Endüstriyel, ticari ve depolama alanları için en uygun upright spinkler sistemleridir.

Upright sprinkler üstte dairesel, içbükey bir saptırıcı plaka ile tavana doğru yukarı bakan yağmurlama başlıkları şeklindedir. Aynı şemsiye formatındadır. Bu sprinkler başlıkları tavandan aşağı inmek yerine genellikle tavanın hemen altındaki borulara monte edilir. Etkinleştirildiğinde, su borudan dışarı fışkırtır, deflektöre çarpar ve kubbe şeklinde bir modelde dışarı ve aşağı gönderilir. Upright sprinkler başlıkları, suyu engeller arasında dağıtmada etkilidir. Bu nedenle dolu odalar gibi erişilemeyen odalarda, depolarda ve endüstriyel alanlarda sıklıkla kullanılırlar. Ayrıca genellikle açık tavanlı yapılarda da kullanılırlar. Dikey sprinkler başlıklarının ek bir faydası da deflektörün sprinkler başlığının üzerini örtmesi nedeniyle, aynı zamanda onu döküntü ve buz birikiminden korumasıdır.

Upright Spinkler Özellikleri

Dikey sprinkler, çoğunlukla yangın sırasında su sıçramasını engelleyen engellerin olduğu yerlerde kullanılır ve yükseklikleri, suyu olası engellerin etrafına hedeflemelerine izin verir. Bir dezavantajı, dik bir sprinklerdeki boru hattının, çalışma sırasında etkili su akışını kapsamak için kendi başına bir engel haline gelebilmesidir.  Upright sprinkler suyu dairesel bir şekilde dağıtır.  Bu şekilde yangın veya sulama sırasında eşitlik sağlar.  Çoğunlukla depolarda veya büyük yapısal binalarda kullanılan dikey sprinklerler tavanın arkasına saklanmaz. Çoğunlukla ofis veya ev binalarında kullanılan upright sprinklergörünür olabilir veya olmayabilir.  Her sprinklerin kendine özel kullanım alanı ve özellikleri vardır. Upringht sprinkler özellikleri bunlardır. Sizde kullanım alanınıza göre uygun modeli seçebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nurdan FİLİZ
Nurdan FİLİZ
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?