Sprinkler Koruma Kafesi

Bir yangın alarmı sistemi sahipseniz veya sahip olmayı düşünüyorsanız, sulama sistemleri sahipseniz sprinklerin ne olduğu hakkında bilginiz mevcuttur. Fakat bu sistemlerin için üretilmiş sprinkler koruma kafesi olarak adlandırılan bir aparat mevcuttur. Bu aparat sistemlerin herhangi darbeye karşı korunmasını sağlar. Özellikle okul ve evlerde bazen iş yerlerinde sık sık kazalar olur. Bazen bir top çarpar veya bir kutu, bunları engellemek için sprinkler koruma kafesi kullanılır. Darbeler sistemleri çalışmaz hale getirebilir.

Sprinkler Kafesi Özellikleri

Standart bir sprinkler kafesi, yatay, sarkık ve yan duvar sprinklerini korur. Bu tür bir baş koruyucu, sprinkler çerçevesinin tabanı onu çevreleyen disk veya rozet ile aynı hizada ise uygundur. Gömme yangın sprinkler, sprinkler koruma kafesi, gömme sarkık sprinkleri korur.

Sprinkler koruma kafesi, gömme bir yangın sprinklerindeki dişli bağlantısını kavramalarına izin veren genişletilmiş bir tabana sahiptir.  Bu baş koruyucu, sprinklerin tavanın altında kalan kısmı için koruma ve çerçevenin girintili alt yarısının etrafında ekstra yastık sağlar. Sprinkler koruma kafesi özellikleri aslında saymakla bitmez ve daha az masraf etmek için bu kafeslere ihtiyaç duyarsınız.

Depolama Alanlarında

Raf ve depolama alanlarında, bir yangın sprinklerinden gelen sprey, diğerinin çok geç boşalmasına neden olabilir. Bölmeli standart baş koruyucu, dik yangın fıskiyelerini korur ve yakındaki sprinklerden gelen suyun sprinklerin ısıya duyarlı elemanını soğutmasını engeller. Diğer korumalarımız gibi, bu baş koruyucu da hem ½ hem de ¾  yangın sprinklerine uyar.

Yeni Nesil Koruma

Şimdiye kadar gösterilen baş sprinkler koruma kafesi, küçük çarpışmalara karşı mükemmel bir koruma sağlıyor ve uyarmakta eşit derecede faydalı olduklarını kanıtladı. Ancak özellikle şiddetli hasar türlerine karşı koruma sağlayacak kadar güçlü değiller. Eğer bir gülle fırlatırsanız sprinkler koruma kafesi etkisiz kalır. Yeni nesil koruma için sizde doğru eşlemlerini yapmanızı öneririz.

Bu ekstra büyük korumalar doğrudan sprinkler borularına sabitlenir ve üç konfigürasyonda mevcuttur:

  • Yatay boru hatları
  • Dikey boru uçları
  • Yatay boru uçları

Eğer sprinkler ile boru uçlarının eşleşmelerini sağlanırsa ise daha koruyucu olur. Boru uçları ile sprinkler koruma kafesi eşleşmeleri aşağıda listesini vermiş bulunmaktayız.

  • Doğrudan bir dal hattı üzerinde asılı veya dik başlıklar T: yatay boru hatları
  • Bir damla üzerinde asılı sprinkler: dikey boru uçları
  • Bir delik üzerinde dikey sprinkler: dikey boru uçları
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nurdan FİLİZ
Nurdan FİLİZ
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?