Sprinkler Rozeti Nerelerde Kullanılır ?

Sprinkler Rozeti Nerelerde Kullanılır ?

Tavan veya duvarlardaki sprinkler başlıkları koduna göre uygun rozetlere sahip olmalıdır. Sprinkler başlıkları genellikle asma tavanlara, sprinkler başlığını yerleştirmek için bir delik testeresi kullanılarak monte edilir. Sprinkler rozeti, sprinkler başlığı ile tavan plakası veya alçıpan arasındaki boşluğu kapatmak için gereklidir.

Bitmiş bir estetik görünüm sağlarlar, ancak sprinkler başlığının düzgün şekilde etkinleştirilmesinin anahtarıdırlar. Düzgün yerleştirilmiş bir rozet olmadan, ısı ve duman boşluktan tavanın üzerine yükselir ve sprinkler başlığının aktivasyonunu geciktirebilir. Ayrıca, duman dedektörleri varsa, aktivasyon gecikebilir ve bu da erken tespiti ve can güvenliğini tehlikeye atabilir.

Sprinkler rozetleri, işyerleri, binalar, hastaneler ve oteller gibi birçok yapıda kullanılmaktadır. Sprinkler rozeti nerelerde kullanıldığına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Örneğin, Sidewall sprinklerde tek parça sprinkler rozeti kullanılırken, Pendent sprinkler sisteminde iki parça sprinkler rozeti kullanılmaktadır. Sprinkler rozeti modelleri sistem gereksenimi ve ihtiyaca göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nurdan FİLİZ
Nurdan FİLİZ
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?