Sidewall Sprinkler Nedir

Yan duvar yangın sprinkleri farklı altyapılara farklı şekilde kurulur. Konut tipi yangın sprinkler teknolojisi, apartman komplekslerinin mimarisine uyacak şekilde yatay yan duvar sprinklerleri olarak kademeli olarak gelişmiştir. Sidewall sprinkler nedir derseniz sistemleri çoğunlukla sınırlı tavan erişimi olan alanlarda talep edilmektedir. Sidewall sprinkleri, aşağıdakileri içeren çeşitli nedenlerle dolayı farklı tercih edilir.

Sidewall Neden Tercih Edilir

Sidewall sprinkler neden tercih edilir birçok insan için çok tarafından tercih edilmektedir. Nedenleri sizin için sıraladık. Birçok avantajı bulunan sidewall sprinkler özellikleri.

  • Yangını söndürmedeki etkinliklerini artıran daha fazla alanı etkiler.
  • Yapı estetiğini sağlar.
  • Oda boyunca boru döşemesinin mümkün olmadığı birçok durumda ekonomiktirler.

Yangın söndürme sistemleri kurucuları ve mühendisler evler için sidewall sprinkler kullanıyor. Artan kullanım, teknoloji ile çeşitli birleşenlerini geliştirerek sidewall sprinkleri geliştirmiştir. Artan rakabet ortamında sprinkler üreticileri ürünleri olan sidewall sprinkleri geliştirmeye ve yenileme devam eder. Pazar, küçük boyutlu sprinkler, ısıya duyarlı sprinkler ve cam ampul fıskiyeleri dâhil olmak üzere çeşitli yan duvar yangın fıskiyeleri ile doludur. Bu çeşitlilik, sprinkleri daha kazançlı hale getirmek için farklı yüzeyler ve sıcaklık derecelerine göre farklılık sağlar. Çeşitli tasarımlar ile ürünleri kullanıma uygun olarak gelişilmeye çalışır.

Tasarım Harikası

Üreticiler, konut komplekslerinin iç mekânlarına ve estetiğine uygun özel yapım ürünler sunmaktadır. Tasarım, side sprinklerini çok popüler yapan bir başka faktördür. Çok küçük yapılırlar ve kullanım sırasında görünmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Korozyona dirençli birçok sprinkler piyasada yer bulmaktadır. Konut komplekslerinde ihtiyaç duyulan azaltılmış akış hızları, bu yangın sprinklerleri lehine hareket eder. Bu faktörler, yan duvar yangın sprinklerini konutlar için mükemmel bir seçim haline getirir. Tasarım harikası olan bu ürünler kullanım kolaylığı sunar.

Yan duvar yangın fıskiyeleri satın alındıktan sonra tesisat devreye giriyor. Optimum işleyiş için, yan duvar sprinklerlerinin kurulumuna yönelik bazı standartlar vardır. Örneğin, deflektörler ve duvar tavanları arasında dört inç boşluk önerilir. Kurulumdan önce bu bilgileri toplamak, yan duvar yangın sprinklerinden maksimum fayda sağlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, bu sidewall sprinkler sistemleri, daha iyi bir karar vermenize yardımcı olabilecek farklı onaylarla birlikte gelir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nurdan FİLİZ
Nurdan FİLİZ
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?